Mladí tenisti pokračujú v úspešnej zimnej sezóne

Tretím turnajom sa k svojmu vyvrcholeniu blíži zimný okruh turnajov detí do 10 rokov Baby Tour, na treťom turnaji ktorého sa v nafukovacej hale Tennis Clubu Topoľčany zúčastnilo takmer 40 chlapcov a dievčat z celého Slovenska. V kategórii chlapcov zvíťazil Filip Poklemba (TK Tennis Classic Bratislava), pred Pavlom Bílym (TC EMPIRE Trnava) a Michalom Jankechom (Lieskovský tenisový klub). Z domácich obsadil Martin Bobošík siedme, Patrik Adamkovič jedenáste, Adam Slaninák štrnáste a Timotej Stopa pätnáste miesto. V kategórii dievčat triumfovala Renáta Jamrichová (OZ Slávia Trnava), pred Vanessou Novákovou (TC EMPIRE Trnava) a Martinou Škoricovou (Tenisová škola Petržalka). Z domácich dievčat obsadila Lea Belanská jedenáste, Yasmine Moussa dvanáste a Kristína Chrkavá dvadsiate prvé miesto. Tento najväčší zimný okruh turnajov pre deti na Slovensku vyvrcholí záverečným Masters turnajom v nedeľu 26. marca 2017, na ktorý postupuje 8 najlepších chlapcov a 8 najlepších dievčat. Nás teší, že sa medzi najlepšími predstavia aj domáci Martin Bobošík a Lea Belanská. Držíme im palce a veríme, že priaznivci detského tenisu si nájdu čas a prídu do tenisového areálu na Javorovej ulici povzbudiť tieto naše mladé nádeje.

Ďalšia nádej topoľčianskeho tenisu, Nina Kyseľová, bojovala o body do slovenského rebríčka na turnaji mladších žiačok v Trenčianskych Tepliciach. Po úvodných hladkých víťazstvách nad Slivovou (Tennis club Veľké Kostoľany) 6/0 6/0 a Moravanskou (TK Kúpele Piešťany) 6/0 6/1, porazila vo štvrťfinále Gargulákovú (TK Žilina) 6/2 7/6. Žiaľ, v úvode semifinálového zápasu s neskoršou víťazkou Surovčíkovou (TK Žilina) sa Nina zranila a z turnaja musela odstúpiť. Aj tak však získala cenné tretie miesto a pokračuje v príprave na ďalšie zimné turnaje.