Bodka za sezónou 2017

V krásnom počasí sa v areáli na Javorovej ulici za účasti hráčov a rodičov Tennis Clubu Topoľčany uskutočnilo tradičné, aktuálne už deviate v poradí, podujatie Bodka a MiniBodka za sezónou 2017. V sobotu bojovali proti sebe vo štvorhrách zmiešané páry detí a dospelých, najviac sa darilo dvojici Nina Kyseľová, Rasťo Páleník. V nedeľu prišli na rad najmenšie deti, pričom v kategórii do 8 rokov zvíťazil Mateo Massi a v kategórii do 10 rokov Martin Bobošík. V žičlivej atmosfére sa popri športových zápoleniach preberali rôzne témy, viaceré z nich majú spoločného menovateľa – ako primäť k športu čo najväčší počet detí a ako v topoľčianskych podmienkach zatraktívniť tenis pre deti, mládež, aj širokú verejnosť. Prišiel aj čas bilancovať uplynulú sezónu 2017. V našom klube pôsobí viac ako 90 detí, čo je v súčasnosti vynikajúce číslo. Žiaľ, len zhruba tretina detí sa zúčastňuje majstrovských súťaží družstiev a jednotlivcov. Je to výsledok kombinácie viacerých negatívnych faktorov, napriek tomu sa však snažíme deti a hlavne ich rodičov viesť k súťažnému športu. V roku 2017 náš klub v súťažiach Západoslovenského tenisového zväzu reprezentovalo spolu 6 družstiev detí a mládeže. Dievčatá do 10 rokov smolne, o jeden jediný gem, prehrali svoj zápas o postup do finále, skončili na 3. mieste, chlapci skončili na 5. mieste. V tejto súvislosti nás teší, že nám konečne po dlhšej dobe vyrastá aj početnejšia generácia chlapcov, ktorí majú záujem o tenis, lebo za posledné roky sme v klube mali chlapcov ako šafranu. Potešili nás výsledky družstiev detí do 8 rokov v regionálnom kole Detského Davis Cupu a Fed Cupu, keď dievčatá skončili na výbornom 4. mieste a chlapci dokonca súťaž vyhrali. Mladšie žiačky v 2. regionálnej triede obsadili 6. miesto. Dorastenky nám urobili veľkú radosť, keď v dramatických zápasoch vybojovali víťazstvo v 2. regionálnej triede a postúpili do najvyššej súťaže, čo bol pred sezónou aj „tajný“ cieľ. Naopak staršie žiačky mali svoj sezónny cieľ vopred jasný – skončiť v 1. regionálnej triede do druhého miesta a zabezpečiť si tak účasť na Majstrovstvách Slovenska. Dievčatá cieľ zodpovedne splnili a po kvalitných výkonoch na slovenskom šampionáte vybojovali výborné 5. miesto. V individuálnych súťažiach nás teší hra aj výkony najmladších – Karolínky Bachanovej, Sophie Bielopotockej, Ley Belanskej, Martina Bobošíka, Adama Slanináka, Mateo Massiho, ktorí zbierajú prvé skúsenosti na turnajoch, ale svoj talent už dokázali pretaviť aj do prvých víťazstiev. Staršia žiačka Ema Dičérová zaznamenala na individuálnych turnajoch viaceré solídne výsledky, bola oporou v tímových súťažiach. Dorastenci Lucia Čanigová a Anton Magdolen patria stále k širšej slovenskej špičke. Najúspešnejšou hráčkou nášho klubu je 11-ročná Nina Kyseľová, ktorá potvrdila očakávania, ktoré sa do nej na začiatku sezóny vkladali, počas celej sezóny si udržiavala vyrovnanú formu a vybojovala si post slovenskej jednotky v kategórii mladších žiačok. Máme teda v klube ďalšia slovenskú reprezentantku, a veríme, že nadviaže na kvalitu a výsledky Terezy Mihalíkovej, našej odchovankyne, ktorá bola v obdobnej pozícii pred ôsmymi rokmi. Všetkým tenistom želáme pevnú vôľu a veľa elánu do nadchádzajúcej zimnej časti sezóny 2018, veľa športových i osobných úspechov a ďakujeme všetkým, ktorí sa pričinili o to, že náš klub patrí stále k slovenskej tenisovej špičke.

Tento obsah bol zaradený v Aktuality. Zálohujte si trvalý odkaz.