Tenisti TC Topoľčany pokračujú v úspešnej sezóne

Na kurtoch TK Kúpele Piešťany sa v mesiaci jún uskutočnil turnaj detí do 8 rokov, ktorý bol nasledovaný turnajom najvyššej kategórie mladšieho žiactva. Medzi najmenšími chlapcami sa turnaja zúčastnili Igor Malinka a Kristián Adamkovič, ktorý obsadil 3. miesto v úteche, medzi najmenšími dievčatami bojovali Daniela Humenchak, Aaliyah Moussa a Karolína Bachanová, ktorá po víťazstve v skupine pokračovala vo víťazstvách aj vo vyraďovacích bojoch. Vo finále po tuhom boji podľahla Novákovej (TC EMPIRE Trnava) 7/5 3/7 6/8, obsadila tak výborné 2. miesto. V turnaji mladších žiačok mal náš tenisový klub trojnásobné zastúpenie, keď jeho farby hájili Diana Kaňovská, Bernadette Michalčíková a Nina Kyseľová. Diana porazila Kernovú (TK Slovan Bratislava) 6/2 6/3, vo osemfinále vzdorovala Mravcovej (TK Jednotka Bratislava) 2/6 7/5 3/6. Berny porazila Novákovú (TC EMPIRE Trnava) 6/2 6/3, v osemfinále odohrala výborný zápas práve s Ninou, ktorej podľahla 4/6 7/5 4/6. Nina odohrala výborný turnaj, aj keď sa na nej prejavila únava, keďže posledné dva týždne strávila na medzinárodnom turnaji v Bosne a Hercegovine a medzinárodnom turnaji reprezentačných družstiev v Londýne a tiež sa u nej prejavili náznaky začínajúcej choroby. V prvom kole porazila Zapletalovú (Lieskovský tenisový klub) 6/1 6/0, v osemfinále zvíťazila v už spomenutom zápase nad Berny, vo štvrťfinále porazila Félixovú (TC EMPIRE Trnava) 6/4 6/2 a v semifinále Jamrichovú (OZ Slávia Trnava) 7/6 6/3. Vo finále nastúpila proti Krajmer (Slávia ŽU Žilina) a odohrala s ňou vynikajúci zápas, v ktorom síce prehrala 2/6 6/1 4/6, ale na kurte zanechala výborný dojem. Vo štvorhre sa naša hráčky presadili ešte výraznejšie – Berny s partnerkou Krajmer (Slávia ŽU Žilina) porazili v prvom kole dvojicu Švorcová, Vlčáková (obe TK Kúpele Piešťany) 6/2 6/1, vo štvrťfinále pár Nováková (TC EMPIRE Trnava), Kučíková (LTC Leopoldov) 7/6 6/1 a v semifinále pár Gonosová (Tenisová akadémia Prešov), Mĺkva (TK Kúpele Piešťany). Nina so svojou partnerkou Félixovou (TC EMPIRE Trnava) v prvom kole porazili práve Dianu s partnerkou Karasovou (Šport Park Lúčky) 7/6 6/3, vo štvrťfinále pár Šramková, Škoricová (obe TK Jednotka Bratislava) a v semifinále pár Mravcová, Pirohová (obe TK Jednotka Bratislava) 6/4 6/1. Vo finále štvorhry bola úspešnejšia Nina so svojou partnerkou, keď porazili Berny s partnerkou 7/5 6/3. Všetkým našim tenistom želáme veľa úspechov na kurtoch aj v mesiaci júl.