Mladé topoľčianske tenistky pokračujú vo výbornej halovej sezóne

Lea Belanská, mladšia žiačka Tennis Clubu Topoľčany, zaznamenala na ostatných dvoch turnajoch vo svojej kategórii vynikajúce výsledky. Na turnaji, ktorý usporiadal klub TC 92 Levoča, sa so svojou partnerkou Terezkou Gálikovou (TK LOVE 4 tennis Bratislava) vo štvorhre dostali až do finále, keď postupne porazili dvojice Fedáková (TK Mladosť Košice), Šuchterová (TK DRANaM Košice) 6:2, 6:3, Škoricová (TK Jednotka Bratislava), Hradecká (Slávia SPU Nitra) 6:3, 3:6, 10:5, Kolesárová (TK Mladosť Košice), Kučíková (LTC Leopoldov) 6:1, 6:1. Vo finále dievčatá podľahli dvojici Nováková, Kašťáková (obe TC EMPIRE Trnava) 2:6, 0:6. Lea sa zúčastnila aj turnaja v Maduniciach, vo dvojhre zdolala Handiakovú (TK Slovan Bratislava) 6:4, 6:1, Zitovú (ŠK MR TC Bánovce nad Bebravou) 6:0, 6:3, Bab (TK Slovan Bratislava) 6:2, 6:1 a v semifinále Gross (TK Mladosť Košice) 6:1, 6:1. Vo finále podľahla Pohánkovej (Slávia SPU Nitra) 3:6, 3:6, s ktorou spoločne vyhrali súťaž štvorhry, keď zdolali dvojice Čačová, Ráčková (obe TK Slovan Bratislava) 6:0, 6:1, Fialová (TK Slávia Právnik Bratislava), Kubišová (TK AS Trenčín) 6:0, 6:0, Kolesárová (TK Mladosť Košice), Sevald (TC EMPIRE Trnava) 6:2, 6:2 a vo finále dvojicu Kováčiková (Tenis Club Nové Zámky), Zitová 6:2, 6:1.

Nina Kyseľová úspešne absolvovala svoj prvý medzinárodný turnaj v kategórii starších žiačok v hale TK Slovan Bratislava a Národného tenisového centra. Vo dvojhre síce v prvom kole podľahla súperke Rajki (Chorvátsko) 2:6, 5:7, do štvorhry však so svojou stálou partnerkou Petrou Janigovou (OZ ŠK Odema Púchov) nastúpili s veľkým odhodlaním a nezľakli sa favorizovaných súperiek. V prvom kole porazili dvojicu Daubnerová (SR), Prěcechtělová (ČR) 4:6, 6:4, 10:7, v druhom kole dvojicu Mlenská, Viktorínová (obe ČR) 6:3, 6:1 a v semifinále dvojicu Danko (Maďarsko), Rothensteiner (Rakúsko) 3:6, 6:2, 10:7. Vo finále dievčatá podľahli dvojici Bejlek, Urbanová (obe ČR) 4:6, 0:6. Po odohratí finálového zápasu čakal dievčatá presun na turnaj do Slovenskej Ľupče, na ktorom ešte v ten istý deň začali svoje účinkovanie zápasmi dvojhry. Nina po prekonaní prvej prekážky v druhom kole podľahla Krajmer (Slávia ŽU Žilina) 0:6, 4:6 a mohla sa tak koncentrovať na štvorhru. Hneď v prvom kole sa revenšovala za prehru v dvojhre, keď s Petrou porazili dvojicu Krajmer (Slávia ŽU Žilina), Gonosová (Tenisová akadémia Prešov) 6:2, 6:2, v semifinále porazili dvojicu Ivaničová (TC Topoľčany), Mravcová (TK Jednotka Bratislava) 6:1, 6:2 a vo finále dvojicu Stolárová (TK Mladosť Košice), Koppová (TK TENNis FUN Banská Bystrica) 6:3, 6:2.  Petra po výborných výkonoch vyhrala aj turnaj dvojhry.