Letné úspechy topoľčianskych tenistov

Letná tenisová sezóna je v plnom prúde a hráči a hráčky Tennis Clubu Topoľčany sa v národnej i medzinárodnej konkurencii nestratili. Martin Bobošík v kategórii do 10 rokov vyhral turnaj v klube TK Kúpele Piešťany a na domácom turnaji v Topoľčanoch obsadil 3. miesto. Lea Belanská potvrdila príslušnosť k slovenskej špičke v ročníku 2008, keď v kategórii mladších žiačok v júli obsadila 3.miesto vo štvorhre na turnaji triedy B v klube TK Slávia STU Bratislava, vyhrala dvojhru aj štvorhru na turnaji triedy C v klube TK 77 Skalica, obsadila vynikajúce 2. miesto vo dvojhre na turnaji kategórie A v klube TC 92 Levoča, v auguste obsadila 3. miesto vo štvorhre na turnaji triedy B v klube TK Baseline Banská Bystrica a 2. miesto vo dvojhre na turnaji rovnakej kategórie v klube TK Jednotka Bratislava. Darina Ivaničová vyhrala dvojhru starších žiačok na turnaji triedy C v Topoľčanoch a vo štvorhre skončila na 2. mieste, na turnaji rovnakej kategórie v Ružomberku obsadila v dvojhre 3. miesto a vo štvorhre 1. miesto. Bernadette Michalčíková v kategórii starších žiačok v júli obsadila 3. miesto vo štvorhre na turnaji triedy A v klube Tenisová akadémia Prešov, 3. miesto vo dvojhre na turnaju kategórie B v Žiline, v auguste 3. miesto vo štvorhre na turnaji triedy A v klube TK Slovan Bratislava, 2. miesto vo dvojhre a 1. miesto vo štvorhre na turnaji kategórie B v klube TK HSC Piešťany. Nina Kyseľová spolu s partnerkou Petrou Janigovou obsadili 2. miesto vo štvorhre na medzinárodnom turnaji v poľskej Wroclavi, následne sa Nina zúčastnila turnaja dorasteniek triedy C v domácom prostredí. Tento turnaj Nine výnimočne vyšiel, keď odohrala viacero výborných zápasov so staršími dievčatami a vo finále porazila klubovú kolegyňu Sabínu Kaňovskú, vo štvorhre obsadila 2. miesto. Nina je priebežnom celoštátnom rebríčku svojho ročníka kategórie starších žiačok na 2. mieste a Bernadette na 3. mieste. Anton Magdolen v kategórii dorastencov obsadil 3. miesto vo štvorhre na turnaji triedy A v klube TK Slávia STU Bratislava, 2. miesto vo dvojhre a 3. miesto vo štvorhre na turnaji kategórie B v klube Kúpele Piešťany a vyhral topoľčiansky turnaj kategórie C vo dvojhre. Našim tenistom a tenistkám držíme palce na ďalších letných turnajoch, starších žiačkam, seniorom 55+ a 65+ osobitne aj na Majstrovstvách Slovenska družstiev, na ktoré sa kvalifikovali.