Úspechy topoľčianskych tenistov

Na letných turnajoch pokračujú hráči Tennis Clubu Topoľčany vo výborných výkonoch. Martin Bobošík dosahuje vynikajúce výsledky v kategórii do 10 rokov, keď vyhral turnaj v Topoľčanoch a na záverečnom turnaji Masters letného okruhu Baby Tour obsadil 2. miesto. Mladšia žiačka Lea Belanská odohrala výborný turnaj kategórie B na kurtoch TC EMPIRE Trnava, na ktorom obsadila vo dvojhre i vo štvorhre 3. miesto. Staršia žiačka Nina Kyseľová spolu s partnerkou Petrou Janigovou vyhrali štvorhru na turnaji kategórie A v Prievidzi. Následne Nina odcestovala na medzinárodný turnaj do maďarského Székesfehérváru, na ktorom po bojovnom výkone obsadila vo dvojhre výborné 3. miesto. Ešte väčší úspech dosiahla Nina s partnerkou Sašou Félixovou (TC EMPIRE Trnava), keď štvorhru na tomto turnaji vyhrali, poraziac rebríčkové jednotky Maďarska i Rakúska. Potom sa Nina pripojila k družstvu topoľčianskych starších žiačok, ktoré cestovalo do Žiliny na Majstrovstvá Slovenskej republiky. Žreb nám do prvého kola prisúdil favorizované hráčky domáceho TK Žilina, ale naše dievčatá zabojovali a takmer sa postarali o veľké prekvapenie, keď prehrali len tesne 3/4 (body dvojhra Kyseľová, Michalčíková, štvorhra Kyseľová – Michalčíková). Keďže tento turnaj sa hrá pavúkovým spôsobom, po prvom prehratom zápase nás čakali už len zápasy o 5.-8. miesto. V ďalšom z nich nás čakali dievčatá z TK Mladosť Košice, ktoré sme porazili 5/2 (body dvojhra Kyseľová, Michalčíková, Belanská, Kaňovská, štvorhra Kyseľová – Michalčíková). V poslednom vystúpení na majstrovstvách sme vo veľmi dramatickom zápase porazili dievčatá z TK TENNis FUN Banská Bystrica 5/0, keď všetky naše dievčatá vyhrali svoje dvojhry a sa za rozhodnutého stavu už záverečné štvorhry nehrali. Za kolektívne výkony i dosiahnuté výsledky gratulujeme družstvu v zložení: Nina Kyseľová, Bernadette Michalčíková, Darina Ivaničová, Diana Kaňovská, Lea Belanská. Konečné 5. miesto je vynikajúcim úspechom, keďže dievčatá budú hrať v tejto kategórii aj na budúci rok a najmladšia z nich, Lea, je vekovo ešte len prvý rok mladšou žiačkou. Družstvo seniorov 55+ v zložení Peter Kolbík, Ondrej Hattala a Peter Valašík, nás reprezentovalo na Majstrovstvách Slovenskej republiky, ktoré sa uskutočnili v Levoči. Bojovali statočne, ale všetky tri svoje zápasy prehrali pomerom 1/2 – postupne proti TC 92 Levoča, TK Pro Set Bratislava a TK Elán Veľký Krtíš. Aj štvrté miesto z republikového šampionátu je však úspechom.