Tenisti úspešne vstúpili do zimnej sezóny

Tenisti a tenistky Tennis Clubu Topoľčany úspešne vstúpili do zimnej sezóny 2020. V kategórii do 8 rokov sa spoločného turnaja chlapcov a dievčat v domácom prostredí zúčastnili Mia Brňová, Romana Guričanová, Dominika Tarinová, Dávid Slaninák a Igor Malinka. Romanka obsadila 15. miesto, Dominika 12. miesto, Mia 11. miesto, Dávid 3. miesto a Igor výborné 2. miesto. Igor sa zúčastnil aj turnaja v Malinove, ktorý zaslúžene vyhral. V kategórii do 10 rokov sa domáceho turnaja chlapcov zúčastnili Kristián Adamkovič, Dávid Prachár, Dávid Slaninák a Igor Malinka. Igor obsadil 16. miesto, Kristián 14. miesto, Dávid Slaninák 10. miesto a Dávid Prachár 8. miesto. Dievčatá do 10 rokov Daniela Humenchak a Karolína Bachanová otvorili sezónu na turnaji v Malinove, na ktorom obsadila Daniela 3. miesto a Karolína 2. miesto. Na domácom turnaji si tieto výborné umiestnenia zopakovali, okrem nich sa turnaja zúčastnili aj Lenka Semanišinová, ktorá obsadila 15. miesto a Aaliyah Moussa, ktorá obsadila 17. miesto. Karolína následne vyhrala turnaj v Pezinku a Daniela v Lieskovci. Najmenšie deti teda začali sezónu vo veľkom štýle, na ich hru a výsledky nadviazali aj ich „starší“ kluboví spoluhráči a spoluhráčky. Nováčik v kategórii mladších žiakov, Martin Bobošík, dosiahol štvrťfinále dvojhry na turnaju v bratislavskej Dúbravke, finále dvojhry a semifinále štvorhry na turnaji v Dunajskej Lužnej a štvrťfinále dvojhry na Majstrovstvách regiónu v Trenčíne.  Mladšiu žiačku Leu Belanskú choroba vyradila z boja o popredné umiestnenia na Majstrovstvách regiónu v Leviciach, vo vyššej kategória starších žiačok dosiahla na Majstrovstvách regiónu v Trnave sľubné štvrťfinále vo dvojhre aj štvorhre. Nina Kyseľová, vekom staršia žiačka, sa poctivo pripravovala na domáce Majstrovstvá regiónu dorasteniek. Žreb dvojhry bol krutý – narazila na o 4 roky staršiu prvú nasadenú a neskoršiu víťazku Baraniakovú (Kúpele Piešťany), ktorej po sympatickom výkone podľahla 5/7 2/6. Do štvorhry Nina nastúpila s Laurou Nádaskou (ŠK Blava Jaslovské Bohunice) – a žreb bol opäť krutý – ich súperkami boli prvé nasadené sestry Baraniakové. Dievčatá však predviedli výborný tenis a zvíťazili v dvoch setoch. Ich výborné výkony pokračovali aj v ostatných zápasoch a tak, bez straty setu, sa stali halovými Majsterkami regiónu. Dorastenec Anton Magdolen potvrdila rebríčkové postavenie druhého nasadeného a na Majstrovstvách regiónu, ktoré sa uskutočnili v Maduniciach, získal vo dvojhre striebro. Veríme, že naše tenisové nádeje budú v takýchto výkonoch pokračovať a želáme im veľa úspechov v zimnej sezóne.