Vynikajúci záver tenisovej sezóny

V prvý raz v histórii topoľčianskeho tenisu sa stalo, že na celoslovenské finále súťaže družstiev Detský Davis Cup a Fed Cup do Národného tenisového centra sa prebojovali deti Tennis Clubu Topoľčany v kategórii chlapcov i dievčat. Každoročne nastúpi v tejto súťaži viac ako 1500 detí z celého Slovenska, o to cennejší bol postup našich nádejí medzi 12 najlepších družstiev. Chlapci – v zložení Igor Malinka, Dávid Slaninák, Kristián Adamkovič, nehrajúci kapitán Igor Malinka st. – nevyužili sľubný vstup do zápasu s TK Tennis Classic Bratislava a prehrali 1:4. Sklamanie sa prenieslo aj do ďalšieho zápasu, v ktorom podľahli družstvu Tenis Komplex Košice tesne 2:3. V zápase o umiestnenie napokon porazili TK ŠTK Šamorín 3:2 a obsadili 11. miesto. Dievčatá, po víťazstve v regionálnom kole, mierili k najvyšším métam. To sa potvrdilo už vo štvrťfinále, keď porazili súperky z Tenisového klubu Dúbravka Bratislava 4:1.  Semifinále so Slovanom Bratislava bolo dramatické, so šťastnejším koncom pre družstvo z hlavného mesta – z nášho pohľadu 2:3. Naše dievčatá však v poslednom zápase ukázali, ako túžia po medaile – a porazili TK Sparta Považská Bystrica 4:1. Bronz v našich farbách získali Aaliyah Moussa, Lenka Semanišinová, Mia Brňová, Elissa Moussa a Janka Malinková, pod vedením nehrajúcej kapitánky Moniky Bezákovej Moussa. Deťom veľmi srdečne blahoželáme a veríme, že chvíle strávené v NTC, kde hrajú aj „ozajstní“ tenisti a tenistky budú pre ne ešte dlho zážitkom.Činili sa aj mladšie žiačky, ktoré turnajovú sezónu zakončili na turnaji v Komárne – Karolína Bachanová vyhrala dvojhru a vo štvorhre, s partnerkou Nelli Dokuchaevou (TC Play Tennis Malinovo), zviedli vo finále tuhý boj s ďalšou našou hráčkou Danielou Humenchak, ktorej partnerkou bola Sophia Riszdorferová (TK Spartak Komárno), s víťazným koncom pre druhé menované. Staršia žiačka Lea Belanská sa zúčastnila medzinárodného turnaja v českom Moste. Vo dvojhre síce vypadla v prvom kole, ale chuť si napravila vo štvorhre s Češkou Alenou Kovačkovou, keď turnaj vyhrali. Podobne úspešne odohrala svoj posledný tohto-sezónny medzinárodný turnaj aj dorastenka Nina Kyseľová – v českom Prostějove. Vo dvojhre skončila v prvom kole, ale vo štvorhre po boku Slovenky Kataríny Pavlechovej nenašli premožiteľky a turnaj bez straty setu vyhrali. Všetkým našim hráčom a hráčkam gratulujeme k predvedenej hre a želáme, aby pred náročnou zimnou sezónou nabrali veľa síl.

Tento obsah bol zaradený v Aktuality. Zálohujte si trvalý odkaz.