Topoľčianske nádeje medzi najlepšími tenistami

Zimný okruh turnajov detí Baby Tour, ktorého sa zúčastnilo viac ako 90 detí z celého Slovenska, vyvrcholil počas posledného marcového víkendu záverečným turnajom Masters, na ktorý sa prebojovalo 8 najlepších chlapcov a 8 najlepších dievčat v kategóriách do 8 a do 10 rokov.

Nafukovačka TC Topoľčany bola dejiskom krásnych zápasov, v ktorých svoje tenisové schopnosti prejavili aj domáci hráči. Medzi dievčatami do 8 rokov nás potešila ešte len 6-ročná Karolínka Bachanová, ktorá v skupine prehrala so Šupovou (LTC Leopoldov), Mrázovou (ZsTZ), porazila Zelinovú (TK Banská Bystrica), v poslednom zápase podľahla Čerňanskej (LTC Leopoldov), čím obsadila výborné 6. miesto. Martin Bobošík mal v kategórii do 8 rokov tie najvyššie ambície, keď v skupine postupne porazil Tótha (TK Elán Veľký Krtíš), Kolodžeja (TK Mladosť Košice) a svojho klubového spoluhráča Slanináka. V semifinále potom porazil Romana (Tenis-Bedminton klub Dunajská Lužná), no vo finále nestačil na Varinského (TK HSC Piešťany) a obsadil tak 2. miesto. Adam Slaninák v skupine porazil rovnakých súperov ako Martin (Tóth, Kolodžej) a po prehre s Martinom ho v semifinále čakal Varinský, ktorý bol, po tuhom boji, nad jeho sily. Adam si však chuť urobil víťazným zápasom o 3. miesto, v ktorom porazil Romana (Tenis-Bedminton klub Dunajská Lužná). Deti turnaj dohrali v osobitnej kategórii štvorhier, ktorú vyhral pár Bobošík – Šupová. V nedeľu vystriedali svojich mladších kamarátov deti do 10 rokov – u dievčat domáca Lea Belanská síce v skupine prehrala s Novákovou (TC EMPIRE Trnava), Kaštákovou (TC EMPIRE Trnava) i Škoricovou (TŠP Petržalka), v poslednom zápase však porazila Pohánkovú (TK Ratufa Levice) a obsadila tak 7. miesto. Lea je prísľubom aj do budúceho ročníka, keďže má len 9 rokov a teda v tejto kategórii bude hrať aj na budúci rok. Domáci „nezmar“ Martin Bobošík, v nohách so sobotným náročným turnajom, nastúpil v nedeľu proti svojim podstatne starším kolegom plný odhodlania – v prvom zápase prehral tesne s Jankechom (Lieskovský tenisový klub), v druhom vyhral nad Polákom (TC EMPIRE Trnava) a v poslednom skupinovom zápase smolne prehral s Bílym (TC EMPIRE Trnava). V zápase o 5. miesto dlho viedol, nakoniec však podľahol Vatrtovi (TK Kúpele Piešťany) a obsadil 6. miesto. Podujatie zakončil turnaj v osobitnej kategórii štvorhier, v ktorej zvíťazil pár Jankech – Nováková (obaja TC EMPIRE Trnava).

Celkové výsledky:

Dievčatá do 8 rokov: 1. miesto Šupová (LTC Leopoldov), 2. miesto Klieštencová (TK Kúpele Piešťany), 3. miesto Mrázová (ZsTZ),…6. miesto Bachanová (TC Topoľčany).

Chlapci do 8 rokov: 1. miesto Varinský (TK HSC Piešťany), 2. miesto Bobošík (TC Topoľčany), 3. miesto Slaninák (TC Topoľčany).

Dievčatá do 10 rokov: 1. miesto Jamrichová (OZ Slávia Trnava), 2. miesto Škoricová (TŠP Petržalka), 3. miesto Kučíková (LTC Leopoldov,…7. miesto Belanská (TC Topoľčany).

Chlapci do 10 rokov: 1. miesto Poklemba (TK Tennis Classic Bratislava), 2. miesto Kubiš (TK Banská Bystrica), 3. miesto Jankech (Lieskovský tenisový klub),…. 6. miesto Bobošík (TC Topoľčany).