Súťaže tenisových družstiev finišujú, staršie žiačky TC Topoľčany postúpili na Majstrovstvá Slovenska

Mladšie žiačky nášho klubu bojovali v druhej triede regionálnej súťaže s nasledovnými výsledkami: s LTC Leopoldov prehrali 1/5 (bodovala Lea Chudá), s Tenis Clubom Nové Zámky „A“ prehrali 2/4 (body vo štvorhre Paula Poluchová-Lena Bezáková, Lucia Bobocká-Simona Macurová a v záverečnom zápase podľahli Tenis Clubu Nové Zámky „B“ 0/6,  obsadili tak konečné 6. miesto. Členkami družstva boli: Paula Poluchová, Lena Bezáková, Lucia Bobocká, Simona Macurová, Lea Chudá, Marína Orságová a Veronika Bursová.

Staršie žiačky „B“ v regionálnej tretej triede podľahli Tenis Clubu Nové Zámky A 1/5 (bod vo štvorhre Simona Macurová-Emma Richterová) a rovnako tak družstvu TC DRACI Matúškovo 1/5 (bodovala Terézia Tarinová). Družstvo, za ktoré nastúpili Terézia Tarinová, Alžbeta Marková, Emma Richterová, Kristína Bachanová, Lena Bezáková, Lucia Bobocká a Simona Macurová, tak obsadilo celkové 4. miesto.

Dorastenky deklasovali družstvo TK ARADaM Veľké Úľany 6/0 (na gemy 72/6), bodovali Lucia Čanigová, Monika Bursová, Ema Dičérová, Terézia Tarinová, vo štvorhre páry Čanigová-Bursová, Dičérová-Tarinová a v dramatickom stretnutí porazili družstvo TK Slávia SPU Nitra, keď sa stretnutie skončilo na body 3/3, na gemy vyhrali naše hráčky 52/43 – bodovali Lucia Čanigová, Ema Dičérová a obe dievčatá vo štvorhre. Pred posledným zápasom naše dorastenky majú reálnu šancu postúpiť do najvyššej regionálnej súťaže, čo by bolo pre ne veľkým úspechom.

Nadviazali by tak na výborné výkony družstva starších žiačok „A“, ktoré porazili AŠK Skalica 4/3 (body Ema Dičérová, Sabína Kaňovská, Laura Kovárová, vo štvorhre pár Dičérová-Kovárová), prehrali síce s TC EMPIRE Trnava „A“ 2/5 (body vo štvorhre páry Ema Bolebruchová-Sabína Kaňovská, Ema Dičérová-Nina Kyseľová), ale v rozhodujúcom zápase zdolali súperky z AS Trenčín 6/0 (body Ema Dičérová, Sabína Kaňovská, Laura Kovárová, Nina Kyseľová, vo štvorhre páry Dičérová-Kaňovská, Kovárová-Kyseľová). Staršie žiačky si tak zabezpečili 2. miesto v regionálnej súťaži a vybojovali si postup na Majstrovstvá Slovenska. Za družstvo v tejto sezóne nastúpili: Ema Bolebruchová, Ema Dičérová, Sabína Kaňovská, Laura Kovárová, Nina Kyseľová, Terézia Tarinová, Alžbeta Marková.

Tento obsah bol zaradený v Aktuality. Zálohujte si trvalý odkaz.