Úspechy mladých topoľčianskych tenistiek doma i v zahraničí

Počas posledného januárového víkendu sa tenistkám Tennis Clubu Topoľčany podarilo dosiahnuť výborné výsledky na halových turnajoch. Karolínka Bachanová sa zúčastnila turnaja detí do 8 rokov v Slovenskej Ľupči, kde vo finále porazila Nelu Tužinskú (Lieskovský tenisový klub). Ďalším turnajovým víťazstvom potvrdila, že medzi najmenšími deťmi patrí k slovenskej špičke. Bernadette Michalčíková nenašla premožiteľku na silne obsadenom domácom turrnaji mladších žiačok, keď v semifinále zdolala Ester Gonosovú (Tenisová akadémia Prešov) 6/1 6/2 a vo finále Karolínu Krajmer (Slávia ŽU Žilina) 6/1 6/3. Svoju reprezentačnú premiéru absolvovala Nina Kyseľová, ktorá spolu s Natáliou Koppovou (TK TENNis FUN Banská Bystrica) a Renátou Jamrichovou (OZ Slávia Trnava) hájila farby Slovenska v skupinovej fáze Majstrovstiev Európy družstiev mladších žiačok v českom Rakovníku. Žreb bol, žiaľ, krutý a dievčatá sa už v prvom kole stretli s Českom, neskorším víťazom. Prehra 0/3 znamenala koniec postupovým nádejam a možnosť hrať už len o 5. – 8. miesto. Dievčatá v nasledujúcich zápasoch príkladne zabojovali, porazili Švajčiarsko 3/0, Dánsko 2/1 a obsadili tak celkové 5. miesto. Všetkým dievčatám gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu klubu aj našej vlasti.