Úspechy mladých topoľčianskych nádejí

Počas druhého májového víkendu dosiahli hráči a hráčky Tennis Clubu Topoľčany výborné výsledky. V kategórii do 8 rokov sa zmiešané družstvo chlapcov a dievčat v zložení Karolína Bachanová, Nella Mallová, Dávid Slaninák, Kristián Adamkovič a Igor Malinka, zúčastnilo turnaja družstiev v Novom Meste nad Váhom. Naši najmenší postupne porazili TC Partizánske 5/1 (bodovali Bachanová, Mallová, Slaninák, Adamkovič, vo štvorhre Adamkovič-Malinka), TK Nová Generácia Nové Mesto B 6/0 (bodovali Bachanová, Mallová, Slaninák, Malinka, vo štvorhre Bachanová-Malinka, Adamkovič-Mallová), TK Nová Generácia Nové Mesto A 6/0 (bodovali Bachanová, Mallová, Slaninák, Adamkovič, vo štvorhre Bachanová-Mallová, Slaninák-Malinka) a turnaj tak suverénne vyhrali. Chlapci do 10 rokov porazili vo svojom zápase rovesníkov zo Slávie SPU Nitra 5/1 (bodovali Adam Slaninák, Patrik Adamkovič, Massi, vo štvorhre Massi-Bobošík, Adamkovič-Slaninák. Dorastenec Anton Magdolen získal prekvapujúci, no zaslúžený bronz na Majstrovstvách Západoslovenského tenisového zväzu vo dvojhre dorastencov, keď postupne porazil Gulu (ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice) 6/4 6/1, Škvarku (TK Ratufa Levice) 6/1 6/0, druhého nasadeného Rusnáka (TK HSC Piešťany) 6/2 6/0 a vo štvrťfinále Vanka (TC EMPIRE Trnava) 6/3 6/2. V semifinále Tonko nestačil na Kopála (TK Kúpele Piešťany) 3/6 3/6, aj tak však na piešťanských kurtoch zanechal výborný dojem. Mladšie žiačky mali svoje Majstrovstvá Západoslovenského tenisového zväzu na pôde nášho TC Topoľčany. Diana Kaňovská obsadila vo dvojhre výborné 3. miesto, keď postupne porazila Čuboňovú (TK HSC Piešťany) 6/1 6/0, Hetešovú (TC EMPIRE Trnava) 6/1 6/0 a vo štvrťfinále Berceliovú (TK ŠTK Šamorín) 6/2 6/2. V semifinále Dianka podľahla Félixovej (TC EMPIRE Trnava) 1/6 2/6. Dvojhru na týchto majstrovstvách vyhrala naša nádej Nina Kyseľová, keď na jej rakete ostali Vadrnová (TC EMPIRE Trnava) 6/0 6/1, Kučíková (LTC Leopoldov) 6/1 6/1, Konopková (TK Kúpele Piešťany) 6/1 6/3, Hradecká (TK Slávia SPU Nitra) 6/4 6/4 a vo finále aj Saša Félixová (TC EMPIRE Trnava) 6/4 6/3. Nina a Saša, po víťazstve v roku 2016, obhájili titul vo štvorhre aj v tomto roku, keď po presvedčivých víťazstvách v úvodných zápasoch vo finále porazili dvojicu Nováková-Kašťáková (obe TC EMPIRE Trnava) 6/0 6/1. Všetkým našim hráčom a hráčkam gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu nášho klubu. Všetkých záujemcov o tenis z radov detí si dovoľujeme pozvať na kurz tenisovej výuky, ktorý sa začne v posledný májový týždeň, viac informácií nájdete na www.tctopolcany.sk.

 

deti do 10 rokov – zľava Slaninák, Mallová, Malinka, Bachanová, Adamkovič

Nina Kyseľová, dvojnásobná Majsterka Západoslovenského tenisového zväzu v kategórii mladších žiačok

Tento obsah bol zaradený v Aktuality. Zálohujte si trvalý odkaz.