Úspechy mladých topoľčianskych tenistiek

Desaťročná Lea Belanská úspešne začala halovú sezónu v kategórii mladších žiačok. Na Majstrovstvách Západoslovenského tenisového zväzu v prvom kole porazila Sevald (TC EMPIRE Trnava) 6/1 6/2, v druhom kole Švorcovú (TK Kúpele Piešťany) 6/4 6/1, vo štvrťfinále podľahla Novákovej (TC EMPIRE Trnava) 3/6 2/6. Vo štvorhre spolu so svojou partnerkou Miou Pohánkovou (TK Slávia SPU Nitra) v prvom kole porazili pár Polačiková (TK E.T. Jaslovské Bohunice) – Švorcová (TK Kúpele Piešťany) 6/2 6/4, vo štvrťfinále podľahli dvojici Nováková – Kašťáková (obe TC EMPIRE Trnava) 2/6 1/6. Týmto výsledkom sa Lea prebojovala na Majstrovstvá Slovenska, ktoré bude hostiť bratislavský Slovan. Na ďalšom turnaji, ktorý organizoval Lieskovský tenisový klub, dosiahla Lea svoje premiérové víťazstvo medzi žiačkami – postupne porazila Paukovú (TK Rajec) 6/2 6/0, Kolibkovú (TK Baník Prievidza) 6/1 6/1, Borguľovú (TK BASELINE Banská Bystrica) 6/4 3/6 10/6, v semifinále Ofailovú (TK LOVE 4 tennis Bratislava) 6/2 6/1 a vo finále Kováčikovú (Tenis Club Nové Zámky) 6/0 6/0.

Nina Kyseľová a Bernadette Michalčíková sa vo svojom prvom roku medzi staršími žiačkami prebojovali na halové Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnili v Slovenskej Ľupči. Berny v prvom kole porazila Gonosovú (Tenisová akadémia Prešov) 6/2 6/3, v druhom kole nestačila na Gemzickú (TC EMPIRE Trnava) 3/6 2/6, vo štvorhre so svojou partnerkou Ester Gonosovou v prvom kole porazili pár Gedayová (TK Slávia SPU Nitra) – Svatošová (TK Slávia UPJŠ Košice) 1/6 6/1 10/5, vo štvrťfinále podľahli dvojici Šurinová (TK Inter Bratislava) – Gemzická (TC EMPIRE Trnava) 4/6 3/6. Nina v prvom kole porazila Karasovú (Šport Park Lúčky) 6/3 6/2, v druhom kole podľahla Šarinovej (Tenisová akadémia Prešov) 5/7 2/6. Vo štvorhre sa Nine, s jej partnerkou Petrou Janigovou (OZ ŠK Odema Púchov), darilo – v prvom kole si poradili s dvojicou Félixová (TC EMPIRE Trnava) – Pirohová (TK LOVE 4 tennis Bratislava) 6/0 6/1, vo štvrťfinále porazili pár Lacková (TK LOVE 4 tennis Bratislava) – Krivičková (TC EMPIRE Trnava) 7/6 6/1, v semifinále podľahli neskorším víťazkám Tóthová (TK LOVE 4 tennis Bratislava) – Balus (TK Žilina) 2/6 3/6. Rezultátom pre Ninu je tak bronzová medaila z Majstrovstiev Slovenska, ktorá je pri kvalite dievčat v kategórii starších žiačok veľkým úspechom.

Dievčatám Tennis Clubu Topoľčany gratulujeme a držíme palce na ďalších zimných turnajoch.