Tenisti TC Topoľčany úspešní v súťažiach družstiev

Od apríla do júna bojovali chlapci a dievčatá nášho klubu v súťažiach družstiev organizovaných Západoslovenským tenisovým zväzom. V kategórii do 8 rokov sme do súťaže prihlásili dve družstvá a obe nás príjemne prekvapili. Družstvo A, v zložení Dávid Slaninák, Kristián Adamkovič, Nella Mallová, Mathias Goga, Gwen Gerši, v základnej skupine nenašlo premožiteľa a po víťazstvách nad TC Partizánske 6/0 a TK Nová generácia Nové Mesto nad Váhom (A) 4/2, postúpilo do finálovej skupiny. Rovnako tak družstvo B, v zložení Igor Malinka, Aalyiah Moussa, Lenka Semanišinová a Mia Brňová, vyhralo základnú skupinu a po víťazstvách nad TK Kúpele Piešťany 5/1, TK Nová generácia Nové Mesto nad Váhom (A) 6/0 a TKM – Tenisový klub Madunice 5/1, postúpilo do finále. V ňom obe naše družstvá porazili súperov z TK Ratufa Levice a TK N.1 Holíč, posledný zápas medzi nimi bol teda rozhodujúcom zápasom o celkové víťazstvo. Z neho sa nakoniec, pomerom 5/1, sa tešilo A družstvo, tento výsledok je však mimoriadne cenným pre všetkých zúčastnených.

Chlapci do 10 rokov, v zložení Martin Bobošík, Matteo Massi, Šimon Klačanský, Kristián Adamkovič, Filip Prachár, v základnej skupine postupne zdolali TC DRACI Matúškovo 5/1, TK Ratufa Levice (A) 5/1, J&F-it V. Úľany (A) 6/0 a TK Ratufa Levice (B) 6/0. Postúpili tak do finálového zápasu, v ktorom podľahli víťazovi druhej skupiny – TK Kúpele Piešťany – 2/4. Dievčatá do 10 rokov, v zložení Sophia Bielopotocká, Nella Páleníková, Viktória Laudonová, Nella Mallová a Lenka Semanišinová, v základnej skupine porazili TK Ratufa Levice 5/1, TK Červeník 5/1, TKM – Tenisový klub Madunice 6/0 a v rozhodujúci zápas proti TK Slávia SPU Nitra sa po dramatickom priebehu skončil 3/3, na gemy sme zvíťazili 25/22. Vo finálovom zápase dievčatá smolne podľahli víťazovi druhej skupiny – TK N.1 Holíč 2/4. Striebro z regionálneho šampionátu je však pre chlapcov aj dievčatá veľkým úspechom.

Staršie žiačky vstupovali do súťaže družstiev s cieľom skončiť do druhého miesta, ktoré by im zaručovalo postup na Majstrovstvá Slovenska. Začali výhrou nad TK 77 Skalica 7/0, v druhom kole súper z TC EMPIRE Trnava nenastúpil, v treťom kole porazili LTC Leopoldov 4/3, vo štvrtom kole zdolali AS Trenčín 7/0 a v poslednom zápase porazili TK Slávia SPU Nitra 5/2. O víťazstvo na regionálnych majstrovstvách a o postup na národný šampionát sa pričinili: Nina Kyseľová, Bernadette Michalčíková, Darina Ivaničová, Diana Kaňovská, Lea Belanská.

Dorastenky mali skromnejší cieľ – keďže naša najskúsenejšia hráčka Lucia Čanigová tento školský rok absolvovala na strednej škole v USA a súťaže družstiev sa nemohla zúčastniť – chceli sa udržať v najvyššej regionálnej súťaži. V prvom kole si poradili s družstvom TK HSC Piešťany 6/1, v druhom kole, v priamom súboji o postup na Majstrovstvá Slovenska, tesne podľahli TK Kúpele Piešťany 3/4. V zápase o tretie miesto súperky z TC EMPIRE Trnava nenastúpili. O výborný bronz z regionálnych majstrovstiev sa zaslúžili: Ema Dičérová, Sabína Kaňovská, Petra Janigová (hosťovala z OZ ŠK Odema Púchov), Nina Kyseľová a Alžbeta Marková.

V oblastnom kole súťaže Detský Davis Cup a Fed Cup do 10 rokov sme mali zastúpenie v kategórii dievčat i chlapcov. Dievčatá – Sophia Bielopotocká, Nella Páleníková, Viktória Laudonová – v základnej skupine porazili súperky z ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice 5/0, ŠKM Nádeje Trakovice 5/0 i OZ Slávia Trnava 4/1, no podľahli LTC Leopoldov 1/4 a TC EMPIRE Trnava C, tesne tak nepostúpili do regionálneho kola. Chlapcom sa darilo lepšie a do regionálneho kola, v ktorom sa bude bojovať o postup do celoštátneho finále v Národnom tenisovom centre, postúpili obe naše družstvá. Družstvo A – v zložení Martin Bobošík, Martin Frič (hosťoval z OZ ŠK Odema Púchov) a Tibor Varinský (hosťoval z TK HSC Piešťany) – si zhodne 5/0 poradilo so súpermi z MŠO Štúrovo, AŠK Skalica a TC Moravský Svätý Ján, podľahlo družstvu TC EMPIRE Trnava (A) 2/3. Družstvo B – v zložení Matteo Massi, Šimon Klačanský, Jakub Bančák – porazilo postupne TK Nová generácia Nové Mesto nad Váhom 3/2, ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice 4/1, TK HSC Piešťany 4/1 a podľahlo len družstvu TC EMPIRE Trnava (A) 0/5. Družstvo chlapcov C – v zložení Kristián Adamkovič, Dávid Slaninák, Filip Prachár – po víťazstve nad TK Ratufa Levice B 4/1 a prehrách s TK Kúpele Piešťany (A) 0/5, TK Spartak Komárno 2/3 a ŠKM Nádeje Trakovice ¼, do ďalších bojov nepostúpilo.

Pekný úspech dosiahli aj seniori v kategórii 55+, ktorí vyhrali regionálne majstrovstvá a postúpili na Majstrovstvá Slovenska. V dvojzápase s TK Kúpele Piešťany 1/2 a 3/0 bojovali za „Žochárov“ Peter Valašik, Peter Kolbík a Ondrej Hatala. Seniori v kategórii 65+, v zložení Tibor Stopa, Miroslav Porubský, Ján Čangel a Igor Vestenický, porazili súperov z TK Kúpele Piešťany (A) 3/0, no podľahli družstvu TK Kúpele Piešťany (B) 1/2, obsadili tak 2. miesto.

Všetkým našim hráčom želáme veľa úspechov na letných turnajoch.

Všetky deti, ktoré by chceli skúsiť, aké to je – naháňať sa na antukovom kurte za žltou loptou, pozývame na každoročný kurz tenisovej výuky, ktorý Tennis Club Topoľčany organizuje v mesiaci august. Bližšie informácie na www.tctopolcany.sk.

Staršie žiačky – zľava Milan Kyseľ – kapitán družstva, Nina Kyseľová, Bernadette Michalčíková, Darina Ivaničová, Diana Kaňovská, Lea Belanská
Chlapci do 10 rokov – zľava Pavol Bobošík – kapitán družstva, Filip Prachár, Kristián Adamkovič,  Šimon Klačanský, Matteo Massi, Martin Bobošík
Tento obsah bol zaradený v Aktuality. Zálohujte si trvalý odkaz.