Úspechy topoľčianskych tenisových nádejí

Martin Bobošík sa vystrábil z choroby, ktorá ho stála aktívnu účasť v regionálnom kole Detského Davis Cupu. Na celoslovenské finále, na ktoré družstvo Tennis Clubu Topoľčany postúpilo, si urobil chuť na Majstrovstvách Západoslovenského regiónu chlapcov do 10 rokov, ktoré sa konali v Nitre. V prvom kole porazil Pokorného (TK Ratufa Levice) 6/0, vo štvrťfinále Mačeja (TK Kúpele Piešťany) 6/2, v semifinále podľahol neskoršiemu víťazovi Tóthovi (TC EMPIRE Trnava) 2/6. Gratulujeme mu k bronzovej medaile a želáme veľa úspechov v Národnom tenisovom centre vo finále Detského Davis Cupu.

Mladšia žiačka Lea Belanská zakončila sezónu turnajom A kategórie na kurtoch Slovana Bratislava. Vo dvojhre v prvom kole porazila Šuchterovú (TK DRANaM Košice) 6/0 6/2, v druhom kole štvrtú nasadenú Škoricovú (TK Jednotka Bratislava) 6/0 6/1, v treťom kole Kolibkovú (TK Baník Prievidza) 6/3 6/2 a vo štvrťfinále Vavrovú (TK Slávia STU Bratislava) 6/1 6/0. V semifinále bola nad jej sily neskoršia víťazka Hradecká (TK Slávia SPU Nitra) 1/6 1/6. Vo štvorhre nastúpila Lea s Jalčovou (TC Slávia UPJŠ Košice), v prvom kole porazili dvojicu Sevald (TC EMPIRE Trnava) – Gáliková (TK LOVE 4 tennis Bratislava) 6/3 6/4, vo štvrťfinále podľahli dvojici Tóth (TKM Betliar) – Kozmová (TK Mladosť Košice) 4/6 5/7. Pre Leu dopadla prvá sezóna medzi mladšími žiačkami na výbornú, keď vo svojom ročníku obsadí v celoslovenskom rebríčku výborné piate miesto. Veríme, že v budúcom roku sa jej bude dariť ešte lepšie.

Nina Kyseľová sa na konci sezóny dostala do výbornej formy, ktorú potvrdila na medzinárodnom turnaji v kategórii U14, ktorý sa konal v Banskej Bystrici. V prvom kole porazila klubovú kolegyňu Berny Michalčíkovú 6/1 6/2, v druhom kole porazila poľskú hráčku Ciesielczyk 6/2 6/2. Vo štvrťfinále ju čakala česká reprezentantka Líbalová. Nina vyhrala prvý set 7/6, v druhom prehrala 3/6 a v treťom sete sa už nedokázala vrátiť k predvedenej hre a prehrala ho 1/6. So svojou tradičnou partnerkou vo štvorhre, Petrou Janigovou (OZ ŠK Odema Púchov) sa tak sústredili na cieľ, ku ktorému boli v tejto sezóne už dvakrát veľmi blízko – aby si z medzinárodného turnaja odniesli titul zo štvorhry. V prvom kole ich čakal ťažký zápas proti slovenskej dvojici Michalčíková – Félixová. Dievčatá, hoci sú mimo kurtu výborné kamarátky, si na kurte nič nedarovali a o výsledku sa po setoch 6/4 4/6 rozhodovalo až v zápasovom supertie-breaku. V ňom vyhrali Nina a Peťa 10/3. V semifinále ich čakala dvojica Krajmer (SR) – Líbalová (ČR). Zápas mal zaujímavý náboj, lebo práve súperky boli tie, ktoré Ninu a Petru vyradili v súťaži dvojhry, naše dievčatá však ukázali štvorhrovú kvalitu a zvíťazili 6/3 6/4. Vo finále ich čakala slovenská dvojica Gonosová – Mĺkva a dievčatá po víťazstve 6/1 6/1 zaslúžené zdvihli nad hlavy víťaznú trofej. Priamo z Banskej Bystrice Nina aj Peťa pokračovali na turnaj dorasteniek najvyššej A triedy do Prievidze, na ktorý obe dostali divokú kartu. Vo dvojhre síce obe prehrali už v prvom kole, nazbierali cenné skúsenosti, ale vo štvorhre dokázali byť o 3-4 roky starším dievčatám vyrovnanými súperkami. V prvom kole porazili dvojicu Stanová (TK Slovan Bratislava) – Čuboňová (TK HSC Piešťany) 6/4 6/2, v druhom kole dvojicu Šafárová (TC Slávia UPJŠ Košice) – Mayerová (TK Slávia STU Bratislava) 6/3 6/3, vo štvrťfinále druhú nasadenú dvojicu Ďarmatiová (Lieskovský tenisový klub) – Hlinková (TC EMPIRE Trnava) 6/2 6/0 a v semifinále dvojicu Slabá (TK Slávia SPU Nitra) – Pinková (Lieskovský tenisový klub) 6/4 6/3. Vo finále dievčatá nestačili na dvojicu Daubnerová (TK Slovan Bratislava) – Knapová (TC Slávia UPJŠ Košice) 2/6 1/6. Účasť vo finále je za predvedenú hru pre dievčatá veľkou odmenou, keďže ide o turnaj do 18 rokov a Nina má len 13 a Peťa 14 rokov. Nina s istotou obsadí vo svojom ročníku 2006 vynikajúce druhé miesto na Slovensku a ďalšia naša hráčka – Berny Michalčíková práve bojuje v chorvátskom Zadare o body, ktoré by znamenali jej posun na tretie miesto tohto slovenského rebríčka. Držíme teda palce, k výkonom i výsledkom v celej sezóne gratulujeme a želáme veľa pozitívnej energie do tréningu a veľa úspechov do zimnej halovej sezóny.