Výborné výsledky tenistov

Staršia žiačka Tennis Clubu Topoľčany Bernadette Michalčíková dokonale využila poslednú možnosť získať body do slovenského rebríčka v ročníku 2019. Na medzinárodnom turnaji v chorvátskom Zadare obsadila vo dvojhre vynikajúce 2. miesto a s partnerkou Karolínou Krajmer (Slávia ŽU Žilina) štvorhru na tomto turnaji vyhrali. Hráčky nášho klubu tak dosiahli historický výsledok – v reprezentácii do 14 rokov budeme mať až 2 tenistky – Ninu Kyseľovú (2. miesto) a práve Berny (3. miesto). O historický výsledok sa postarali aj naši najmenší tenisti a tenistky do 8 rokov. Na regionálnom kole súťaže Detský Mini Davis Cup a Fed Cup obsadilo družstvo chlapcov v zložení Dávid Slaninák, Kristián Adamkovič, Mathias Goga, výborné 2. miesto, keď najprv v skupine porazili TK Nová generácia Nové Mesto nad Váhom 5/0, TK Ratufa Levice (A) 3/2, TC EMPIRE Trnava (C) 5/0, ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice 4/1, prehrali len s TC EMPIRE Trnava (A) tesne 2/3. V semifinále porazili súperov z TK Ratufa Levice (B) 3/2 a vo finále opäť podľahli svojmu premožiteľovi zo skupiny TC EMPIRE Trnava (A) tesne 2/3. Dievčat máme v našom klube tradične viac a preto sme do tejto súťaže postavili dve družstvá. B družstvo, zložené z mladších dievčat – Lenka Semanišinová, Mia Brňová, Romana Guričanová, bojovalo, ale po víťazstvách nad TK Nová generácia Nové Mesto nad Váhom (B) 4/1, TC Partizánske 3/2, TK Zlaté Moravce 5/0, prehralo s TK Moravský Svätý Ján 1/4, s TC EMPIRE Trnava (A) 2/3 a obsadilo v skupine tretie, nepostupové miesto. A družstvo dievčat, v zložení Aaliyah Moussa, Nella Mallová, Gwen Gerši, v skupine porazilo TKM – Tenisový klub Madunice 4/1, TC EMPIRE Trnava (B) 5/0, TK Nová generácia Nové Mesto nad Váhom (A) 3/2 a TK Kúpele Piešťany 5/0 a prehralo len s TO SAAG Šahy 2/3. Druhé miesto znamenalo postup zo skupiny a možnosť hrať o medailové umiestnenie. V semifinále dievčatá porazili TC EMPIRE Trnava (A) 5/0 a vo finále sa znovu stretli s premožiteľkami zo skupiny – TO SAAG Šahy. Tentokrát súperkám podľahli 0/5, ale aj tak je striebro krásnym úspechom. Seniori 65+ v zložení Miroslav Porubský a Igor Vestenický hájili farby nášho klubu na Majstrovstvách Slovenska družstiev, ktoré sa uskutočnili v Piešťanoch. Po tuhých bojoch podľahli všetkým svojim súperom – TK Slovan Bratislava, TK Kúpele Piešťany, TC Slávia UPJŠ Košice – zhodne 1/2 a obsadili tak štvrté miesto. Tenisti ukončia sezónu 2019 tradičnou Bodkou za sezónou, v ktorá je športovo-spoločenským stretnutím všetkých hráčov, priateľov klubu a rodičov tenisových detí, v sobotu 28. septembra na kurtoch na Javorovej ulici. Družstvo chlapcov do 10 rokov nás ešte bude počas prvého októbrového víkendu reprezentovať na celoslovenskom finále Detského Davis Cupu a Fed Cup v bratislavskom NTC a v rovnakom čase organizuje náš klub nultý ročník turnaja mužov TOP CUP 2019, na ktorý sme pozvali tenisových priateľov z Chorvátskej republiky a ktorý je otvorený pre všetkých tenisu-chtivých hráčov z Topoľčian a okolia. Potom sa už tenisti presúvajú do pevnej haly s kobercovým povrchom a nafukovacej haly s antukovým povrchom a začne sa príprava na zimnú sezónu.

Bernadette Michalčíková
Tento obsah bol zaradený v Aktuality. Zálohujte si trvalý odkaz.