Úspechy topoľčianskych tenistov

Topoľčianske tenisové nádeje pokračujú v úspešnej zimnej sezóne. V najmladšej kategórii do 8 rokov Igor Malinka vyhral turnaj v klube TC BASELINE Banská Bystrica, keď nenašiel premožiteľa v žiadnom zo šiestich zápasov. Zaujímavosťou je, že turnaja sa zúčastnila a jeden zo svojich zápasov vyhrala aj jeho len 4-ročná sestra Janka. V kategórii do 10 rokov sa domáceho turnaja v Topoľčanoch zúčastnili Dávid Slaninák, Igor Malinka, Filip Prachár a Kristián Adamkovič. V náročnej konkurencii obsadil Dávid 23., Igor 21., Filip 15. a Kristián 8. miesto. V kategórii do 10 rokov Daniela Humenchak vyhrala turnaj v klube TK RATUFA Levice a Aaliyah Moussa na tomto turnaji vyhrala súťaž útechy. Na turnaji v Lieskovskom LTC Karolína Bachanová skončila na 2. mieste, Daniela Humenchak a Aaliyah Moussa sa dostali do štvrťfinále. Karolína Bachanová vyhrala turnaj v klube ŠK TC Dúbravka Bratislava, Daniela Humenchak skončila v osemfinále turnaja v klube TC BASELINE Banská Bystrica. Domáceho turnaja sa zúčastnila až štvorica našich dievčat – Lenka Semanišinová, Aaliyah Moussa, Daniela Humenchak a Karolína Bachanová. Lenka obsadila 20., Aaliyah 6., Daniela 3. a Karolína 1. miesto. Sme veľmi radi, že nám vyrastá početná generácia mladých tenistov a tenistiek, dosahujúcich výborné úspechy na celoslovenskej úrovni.

Bea Belanská potvrdzuje príslušnosť k absolútnej slovenskej špičke v kategórii mladších žiačok, keď na turnaji v klube ŠK Odema Púchov vyhrala dvojhru a vo štvorhre skončila s partnerkou Gálikovou (TK LOVE 4 tennis Bratislava) na 2. mieste. V predbežnom slovenskom rebríčku na túto sezónu je Lea aktuálne na výbornom 3. mieste.