Mimoriadne úspešný začiatok tenisovej sezóny

Od stredy 3. júna sú povolené športové podujatia, pre tenistov Tennis Clubu Topoľčany sa teda začala letná sezóna. Dievčatá do 10 rokov – Karolína Bachanová a Daniela Humenchak – sa zúčastnili turnaja v Pezinku. Kaja turnaj vo dvojhre vyhrala, Danielka skončila na 3. mieste, obe ovládli aj kategóriu štvorhry. Náš areál na Javorovej ulici bol dejiskom Majstrovstiev Západoslovenského tenisového zväzu v kategórii mladšieho žiactva (do 12 rokov). Mateo Massi a Šimon Kľačanský podľahli svojim súperom už v prvom kole, Martin Bobošík, po viac ako trojhodinovom boji, v kole druhom. Martin ešte bojoval aj v súťaži štvorhry, kde som svojím partnerom Sebastiánom Fagom (TC EMPIRE Trnava) obsadili 3. miesto, keď neskorším víťazom podľahli až v supertajbrejku. V kategórii dievčat Nella Páleníková i Sophia Bielopotocká bojovali, no neprešli bránami prvého kola. Yasmine Moussa sa dostala vo dvojhre až do štvrťfinále, spolu s ostatnými našimi dievčatami sa dostali do štvrťfinále štvorhry. Líderskú pozíciu slovenského rebríčka potvrdila Lea Belanská, ktorá dvojhru suverénne vyhrala a rovnako tak zvíťazila aj vo štvorhre, keď jej partnerkou bola Kali Šupová (TK HSC Piešťany). Regionálny šampionát v kategórii dorastu do 18 rokov sa uskutočnil v Skalici a v kategórii chlapcov nás výborne reprezentoval Anton Magdolen – získal 3. miesto vo dvojhre, keď podľahol neskoršiemu víťazovi  2. miesto vo štvorhre, spoluhráčom mu bol Adrián Kopál (TK Kúpele Piešťany), s ktorým podľahli víťaznému páru. Dievčatá Ema Dičérová a Sabína Kaňovská sa stretli vo štvrťfinále, úspešnejšou bola Sabína, získala celkovo 3. miesto. Nina Kyseľová, ktorá sa po zranení bude snažiť nadviazať na úspechy zo zimnej sezóny, prehrala vo dvojhre už v druhom kole, vo štvorhre však zabodovala naplno – spolu s partnerkou Laurou Nádaskou (ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice) v tejto kategórii nenašli premožiteľky. Tešíme sa, že týmito výbornými výsledkami si naši tenisti a tenistky vybojovali postup na Majstrovstvá Slovenska. V našom klube sme, s podporou Mesta Topoľčany, spustili projekt tenisovej výuky pre najmenšie deti, ďalšie turnusy výuky budú nasledovať v júni a v letných mesiacoch. Veríme, že na kurtoch sa stretneme s novými tenisovými nádejami.