Naši tenisti pokračujú v úspešnej sezóne

Ak sme v januári považovali účasť topoľčianskych tenisových nádejí na Majstrovstvách Slovenska až v troch kategóriách a šesť získaných medailí za historický úspech Tennis Clubu Topoľčany, právom sme predpokladali, že to ešte nie je v tejto zimnej sezóne od našich tenistov všetko, keďže nás čakal slovenský šampionát v kategórii dorastu do 18 rokov. Anton Magdolen potvrdil svoje kvality v kategórii chlapcov v Banskej Bystrici, keď sa vo dvojhre dostal do osemfinále a vo štvorhre, so spoluhráčom Tomášom Lánikom (TC EMPIRE Trnava), obsadili tretie miesto, keď po dvoch víťazstvách podľahli neskorším víťazom – dvojici Novanský, Pokorný (OZ Slávia Trnava, TK LOVE 4 tennis Bratislava) 7/5 1/6 5/10. Ninu Kyseľovú, stále len 13-ročnú staršiu žiačku, v januári na viac ako dva týždne zastavilo vo výborných výkonoch zranenie kolena. Po rekonvalescencii za zúčastnila Majstrovstiev Slovenska aj v kategórii do 18 rokov, ktoré sa uskutočnili v Púchove. Vo dvojhre sa dostala do osemfinále, keď podľahla neskoršej víťazke Ďamatiovej (Lieskovský tenisový klub) a vo štvorhre nastúpila po boku svojej tradičnej partnerky, Petry Janigovej (OZ ŠK ODEMA Púchov). Dievčatá predviedli výborné výkony, postupne porazili páry Lacková, Mráziková (TK Slovan Bratislava, TC EMPIRE Trnava) 6/3 6/2, Pláteníková, Chudejová (TC EMPIRE Trnava, TK Žilina), v semifinále pár Balus, Drugdová (TC BASELINE Banská Bystrica, Lieskovský tenisový klub) 7/6 4/6 10/7 a vo finále pár Suchánková, Vargová (MŠK Poprad – Tatry, TK Slovan, Bratislava) 7/5 7/5. Hráči Tennis Clubu Topoľčany tak celkovo získali na halových Majstrovstvách Slovenska v tomto roku 8 medailí – dvakrát zlato, trikrát striebro a trikrát bronz, čo je pre náš klub fantastickým úspechom. Nine sa podaril nevídaný výsledok – je majsterkou Slovenska vo štvorhre v kategórii do 14 rokov, tiež v kategórii do 18 rokov a vicemajsterkou Slovenska v kategórii do 16 rokov. Výborné výsledky sme zaznamenali aj na iných turnajoch – Nina Kyseľová obsadila s Petrou Janigovou 3. miesto vo štvorhre na turnaji najvyššej kategórie A dorasteniek v Žiline, Lea Belanská obsadila 3. miesto vo štvorhre na turnaji kategórie C starších žiačok v klube TK Petržalka, keď je partnerkou bola Kiara Žabková (TC EMPIRE Trnava). Martin Bobošík vyhral turnaj kategórie C mladších žiakov v klube TK Jednotka Bratislava a obsadil 2. miesto vo štvorhre na turnaji kategórie C mladších žiakov v klube TK Slávia STU Bratislava, keď jeho partnerom bol Samuel Alexander Krajčír (TK Jednotka Bratislava).