Záver augusta v znamení tenisových úspechov

Posledný augustový víkend patril v areáli Tennis Clubu Topoľčany na Javorovej ulici tenisovým deťom. Najmenšie deti do 7 rokov mali svoj prvý klubový turnaj, zúčastnilo sa ho 12 chlapcov a dievčat. Zvíťazil Tobias Uhrin, ale všetky deti hrali s úsmevom na tvári a potešili tým svojich rodičov i trénerov. Veríme, že deti tieto prvé skúsenosti s hrou na body pretavia do turnajových úspechov a pôjdu v šľapajach svojich starších spoluhráčov. Náš klub zorganizoval záverečný Masters turnaj letnej série Baby Tour 2020, na ktorý sa podľa výsledkov z troch kvalifikačných turnajov prebojovali najlepší chlapci a dievčatá z celého Slovenska, od Bratislavy až po Košice. V kategórii dievčat do 8 rokov sa na turnaj prebojovali Mia Brňová, ktorá obsadila krásne 4. miesto a Elissa Moussa, ktorá skončila na 8. mieste a hoci nebola úplne spokojná, nevadí, v tejto kategórii bude hrať ešte aj o rok a určite sa presadí. U chlapcov do 8 rokov sa turnajové víťazstvo stalo korisťou Igora Malinku. Pre tých, ktorý by jeho výsledky sledovali podrobnejšie, s úsmevom dodávam, že Igorko má aj viac tričiek, ale to, ktoré má na fotke, je jeho „šťastné“, preto v ňom hrá všetky finále.  U chlapcov do 10 rokov sme v záverečnom turnaji nemali zastúpenie, naše trio dievčat do 10 rokov však bojovalo statočne a dopadlo takto: Aaliyah Moussa 9. miesto, Karolína Bachanová 4. miesto a Daniela Humenchak 3. miesto. V rovnakom čase bojovali v neďalekých Piešťanoch na Majstrovstvách Slovenska v kategórii starších žiačok ďalšie tri naše hráčky. Pre Leu Belanskú, ktorá je vekom ešte mladšia žiačka, to bol veľmi náročný turnaj, ale aj keď svoj zápas vo dvojhre prehrala v prvom kole, nabrala množstvo cenných skúseností. Navyše s partnerkou Jessicou Kolesárovou (Tenisová akadémia Prešov) postúpili do druhého kola štvorhry, čo je určite úspechom. Bernadette Michalčíková siahala vo štvrťfinále dvojhry na medailu, no podľahla svojej štvorhrovej partnerke Ester Gonosovej (Tenisová akadémia Prešov). Spolu potom získali zaslúžený bronz vo štvorhre. Nina Kyseľová odohrala svoj druhý a zároveň posledný turnaj starších žiačok v tejto sezóne, keďže sa už orientovala na turnaje dorastu. Na tieto majstrovstvá pricestovala priamo z dorasteneckých Majstrovstiev Slovenska a svoj zápas vo dvojhre bola nútená pre nevoľnosť vzdať. Zvažovala, či bude vôbec v turnaji pokračovať vo štvorhre. Ukázala však bojovnosť, srdiečko a aj kvalitu, keď, spolu s partnerkou Sašou Félixovou (TC EMPIRE Trnava), porazili bez straty setu všetky súperky a zaslúžene sa stali Majsterkami Slovenska. Dievčatá obhájili svoj titul v tejto kategórii z halového šampionátu a pre Ninu to bolo vo štvorhre už rekordné piate finále štvorhry na Majstrovstvách Slovenska v tomto roku. Odniesla si z nich tri tituly: 2x do 14 rokov v zime i v lete a 1x do 18 rokov v zime a dve druhé miesta: do 18 rokov v lete a do 16 rokov zime. Škoda, že v lete sa šampionát do 16 rokov neuskutočnil. Každopádne blíži sa záver sezóny, ktorá bola síce poznačená pandémiou, pre ktorú boli zrušené mnohé turnaje, avšak v ktorej naši tenisti a tenistky dosiahli krásne úspechy a bude určite jednou z najúspešnejších v novodobej histórii topoľčianskeho tenisu. A to ešte nie je úplný záver. Veríme, že ďalšie úspechy nás ešte čakajú. Držte nám palce!