Tenisový september v znamení našich úspechov

Mladé nádeje Tennis Clubu Topoľčany sa na kurtoch nestratili ani v mesiaci september. Elissa Moussa obsadila výborné 3. miesto na turnaji detí do 8 rokov v Leviciach. Skvelým výsledkom sa skončilo regionálne kolo súťaže Detský Davis Cup a Fed Cup, do celoslovenského finále postúpili družstvá chlapcov i dievčat do 10 rokov. Regionálne kolo hostil práve náš klub a deti využili výhodu domáce prostriedky úplne dokonale. Dievčatá, v zložení Aaliyah Moussa, Lenka Semanišinová, Mia Brňová a Elissa Moussa, pod vedením kapitánky Moniky Moussa Bezákovej, zvíťazili, keď postupne zdolali Tenisový klub Madunice 4/1, TK Nová generácia Nové Mesto nad Váhom 5/0, TK SAAG Šahy 4/1, v semifinále TK Kúpele Piešťany 3/2 a vo finále Tenis team Nové Zámky 3/2. Chlapci, v zložení Igor Malinka, Dávid Slaninák a Kristián Adamkovič, pod vedením kapitána Igora Malinku st., porazili Tenis team Nové Zámky 3/2, TK Spartak Komárno 4/1, TK Ratufa Levice B 3/2, v semifinále TK ŠTK Šamorín 3/2 a vo finále nastúpili proti favorizovanému TK Ratufa Levice A. Chlapci bojovali, v rozhodujúcom zápase Dávid odvrátil niekoľko mečbolov, sám ich niekoľko nepremenil, nakoniec svojmu súperovi podľahol. Prehra 2/3 však znamená postup do celoslovenského kola tejto súťaže, ktoré sa uskutoční v Národnom tenisovom centre v Bratislave. Samozrejme, družstvo dievčat sa do NTC prebojovalo tiež, obom našim družstvám držíme palce a deťom želáme, aby si tento nezabudnuteľný tenisový zážitok užili.

Mladší žiak Martin Bobošík výborne rozohral turnaj v klube TK Jednotka Bratislava, keď ho čakalo semifinále dvojhry a finále štvorhry. Žiaľ, zo zdravotných dôvodov musel z turnaja odstúpiť.

Staršia žiačka Lea Belanská absolvovala dva medzinárodné turnaje. V Banskej Bystrici podľahla v úvode turnaja Ruske Arťomovej, po jej boku však vyhrala štvorhru. V Slovenskej Ľupči po dvoch víťazných dvojhrách opäť narazila na Arťomovú, ktorej podľahla. Vo štvorhra však Lea triumfovala po boku Češky Dobiášovej.

Nina Kyseľová absolvovala posledný slovenský turnaj v kategórii dorasteniek v tejto sezóne. V Prievidzi sa v dvojhre prebojovala do štvrťfinále, keď nad jej sily bola Laura Nádaská (ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice), s ktorom potom vo štvorhre získali striebro.

Tento obsah bol zaradený v Aktuality. Zálohujte si trvalý odkaz.