Dievčatá do 10 rokov bojovali v NTC

V dňoch 1.-4. októbra 2015  vyvrcholila v Národnom tenisovom centre najmasovejšia tenisová súťaž detí do 10 rokov na Slovensku, ktorej sa zúčastnilo viac ako 150 družstiev chlapcov a dievčat do 10 rokov.

V ňom si, ako víťaz regionálneho kola, vybojovali účasť aj dievčatá Tennis Clubu Topoľčany, ktoré počas ostatného mesiaca tvrdo trénovali, s cieľom ukázať svoju kvalitu a dosiahnuť čo najlepší výsledok.

Žiaľ, naše dievčatá nakoniec prišli na celoslovenské finále značne oslabené, keď zo štyroch hráčok na súpiske Katrin Slotíková sa musela týždeň predtým podrobiť operácii slepého čreva a Lenku Bezákovú trápilo zranenie kolena.

Napriek tomu však naše nádeje na kurte bojovali, udržali si pozitívneho tímového ducha, a po prehrách s TŠP Petržalka a ŠK ODEMA Púchov, v ktorých ich od prekvapenia delilo len niekoľko loptičiek, zvíťazili v zápase o umiestnenie s LTC Leopoldov, čím obsadili konečné 7. miesto. Nina Kyseľová obsadila v súťaži o najbojovnejšiu hráčku spomedzi 43 účastníčok výborné 5. miesto. Veríme, že tento úspech ich povzbudí a dodá im veľa elánu do ďalších súťaží.